3.3. Relació de les entitats, institucions, associacions, empreses i particulars amb impresos modernistes

En aquest apartat trobareu la relació per categories i ordre alfabètic de les institucions, associacions, empreses i particulars dels que he catalogat impresos o elements gràfics modernistes. El nom pel que estan indexades és el que es troba en els impresos. En els Annexos podeu trobar el catàleg amb la relació/descripció dels diferents impresos.

Institucions i associacions

A

Agrupació Artística

Ajuntament d’Igualada

Apostolat de l’Oració

Archicofradía de la Guardia del Sagrado Corazón de Jesús

Arxiconfraria Teresiana d’Igualada

Arxiprestat de Santa Maria

Asociación de Propietarios de Fincas Urbanas

Ateneu Igualadí de la Classe Obrera

B

Bandera Negra

Bombers d’Igualada

C

Capella del Sagrat Cor

Carrer Nou

Casino de Igualada

Centre Autonomista

Centre Catòlic d’Obrers

Centre Federal

Centre Moral i Instructiu de Sant Josep

Centre Nacionalista Republicà

Centre Republicà

Centre Tradicionalista

Centro Gremial

Centro Radical

Cercle Mercantil Industrial i Agrícola

Circulo de la Unión Republicana

CNT

Comissió de Reis

Confraria del Roser

Congregació de la Puríssima Sang

Congregació de Maria Immaculada i Sant Lluís Gonçaga

Congregació de Nostra Senyora dels Dolors

Congregació del Saníssim Sagrament

Convent dels Caputxins

Divina Pastora

E

Escoles Pies

Escuela Nacional de Niñas

Esquerra Catalana

F

Federació Patronal Igualada

Festa Cívica

Festa de la Caritat

Festa de la Música

Foment de la Sardana/Aplec de la sardana

G

Gremi de Carreters

Gremio de Expendedores de Tocino

Grup Joventut

H

Hermanos Maristas

I

J

Joventut Filarmònica

Joventut Nacionalista

Joventut Seràfica ( Escola Nocturna)

Joventut Tradicionalista

Junta del Hospital de Igualada

Juventud Conservadora

K

L

La Llàntia

La Lumbrera Igualadina

M, N

O

Orfeó del Noya

P

Parròquia de la Soledat

Q, R

S

Sociedad de Cazadores

Sociedad de Conductores de Carruajes

Sociedad de Obreros Metalúrgicos

Sociedad de Obreros Panaderos

Sociedad de Oficiales Albañiles

Sociedad de Pozos Artesanos

T

Terç Orde V.O.T. de Sant Francesc

U

Unión de sindicatos libres

V, X, Y, Z

Empreses

A

Andrés Company-Fabricante curtidos-Especialidad Suela

Antonio Farrán-Contratista de obras

Antonio Gabarró-Contratista de obras

Antonio Ratera

Antonio Soteras-Gran establecimiento de horticultura  y floristerías

B

Baldomero Camps-Fábrica de Tejidos

Bofill Bas y Mas-Fábrica de Tejidos mecánicos

C

Caixa d’Estalvis d’Igualada

Cal Cardona

Cal Jordana

Cal Josep-Tenda de queviures de Pere Batet

Cámara Agrícola Oficial de Igualada y su Comarca

D, E

F

Farmacia de Juan Prat

Farmacia Popular J. Gassó Gassó

Francisco Baltasar-Fábrica de tejidos mecánicos

Francisco Matas

G

Gabarró Hermanos-Contratista de obras

Gabarró Tarrida y Compañía- Fábrica de mosaicos hidráulicos. Cemento armado y artículos de granito

Gumersindo Godó-Fábrica de tejidos mecánicos

H

Hijo de Ignacio Castelltort-Cal Sr. Magí-Fábrica de chocolate, cerería y comestibles

Hijo de José Ortínez-Fábrica Téxtil

I

Ignasi  Colomer i Oms-Arquitecte

Impremta Abadal

Impremta Codorniu Miranda-La Moderna

Impremta Poncell

Impremta Puget

J

Jaime Cardellá Sabaté-Fábrica de gorras

Jaime Gassó Jubert-Fábrica de arpilleras, hilos, cuerdas y alpargatas

Jorge Albareda-Bóvila “La Continua”

José Cardona-Cerería y bujías

José Casadesus e Hijo-Fábrica de fajas

José Casanovas-Fábrica de ladrillos de todas clases

José Lladó-Fábrica Tejidos mecánicos

José Mestres-Hojalatería, lampistería

José Puig Masarnau-Sedas, lanas, lienzos

José Sabaté Nadal-Relojería y joyería

José Vives-Jardinería

Juan Carcañà Musssons-Carpinteria

Juan Dalmau-Fábrica de Calzado y Curtidos

Juan Ferrán-Transporte de arena y toda clase de acarreos

Juan Godó-Fábrica de tejidos mecánicos

Juan Ribera-Almacén de carios tejidos

L

La Econòmica- Igualada

M

Marcelino Fontanet-Taller de ebanistería

N

O

Oller y Pont S. en C-Fábrica de géneros de punto inglés sin costura

P

Pedro Busquets Pons-Taller de carpintería y ebasnistería

Q

R

Ramón Massó Sicart-Ferretería y baterías de cocina

Ramón Vives Guixá y Cª-Comisiones y representaciones

Ramona Llober(José Bordas)-Comercio de Tejidos

S

Salvador Cuadras-Confecció i venda de cotilles, faixes i ventreres per a senyora i per a nena

Salvador Quintana-Fábrica de varis tejidos de algodón y curtidos

Salvador Sans-Cerrajería y armería

Solsona Tomás y Cª-Fábrica de géneros de punto Inglés

T

Tomás Montfort-Botería

U

V

Vda. de J. Balsells-Fábrica de Curtidos

Vda. de J. Mestres-Llauneria, lampisteria i fundició de metalls

Vda. De José Vilaseca-Herreía

X, Y, Z

Particulars

A

Abadal i Bedòs, Conchita

Albin i Fasson, Francesca

B

Baliu i Badia, Josep-Joaquima Boyer i Guitar

Baliu i Trullas, Antònia            

Ballvé i Pallisé, Josep-Rosa Boyer i Guitart

Borràs i Castells, Dorotea

C

Camps i Serra, Dolors i Maria

Cañameras i Rosell, Rosa      

Casals i Vilaseca; Maria i Pilar

Castelltort i Jaume, Maria Motserrat

Castelltort i Roig, Engracia    

Comas i Pintó, Joan    

D, E, F, G

H

Homs i Duran, Concepció       

I, J, K

L

Llambés i Cañellas, Aleix        

M

Mercader i Ferran, Martí – Josefa Riba i Faura         

Miserachs i Valles, Anton-M. Dolors Solà Marsans    

Montfort i Cuixart, Josep       

Musson, Pere  

Mussons i Bisbal, Ramon

N, 0

P

Parés i Bonafós, Ambrós        

Pelfort i Pons, Maria

Prats i Mas, Joan 

Q

R

Riba i Elias, Miquel

Rojas i Prats, Joan     

Roma i Torra, Joan     

Rosich i Gregori, Josep

S

Sabaté i Duran, Josep           

T, U

V

Vich i Aguilera, Josep-Mercé Rovetllat i Aguilera      

Vidal i Bisbal, Salvador

X, Y, Z

Passar a ►Llibres i altres publicacions